KAÇEP Nedir ?

KAÇEP, Kadın "Aile Çocuk Engelli Politikaları" nın kısaltmasıdır.

KAÇEP olarak amacımız dayanışmayı, paylaşmayı ve kardeşliği esas alan ahenk içinde huzurlu bir toplumsal düzenin tesis edilmesidir.

İLETİŞİM
  • Adres: Ceyhun Atuf Kansu Caddesi
    No:128
    Balgat/ANKARA
  • Telefon: +90-312-472 55 55
  • Faks: +90-312-473 15 44

Çocuklarla İle İlgili Basın Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından  Sorumlu
Genel Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Selim YURDAKULU'un
“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” dolayısıyla yapmış oldukları açıklamaları

Türk tarihinin önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihinde TBMM’nin açılması yakın tarihimizdeki en önemli stratejik ve milli atılımlardan birisidir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeği ilk Meclisimizin manevi varlığında gerçekleşerek artık son söz ve karar Türk milletine geçmiştir.

Millî irade ve bağımsızlığımızın simgesi olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sadece Türk çocuklarına değil dünya çocuklarına da armağan edilmesi nedeni ile dünya çapında önemli bir gün haline gelerek hem demokrasiyi, hem de çocuklarımızın önemini ortaya koyan, aynı zamanda da insanlığın barış ve huzuruna da hizmet eden bir bayramdır.

Aynı zamanda 23 Nisan günü; Türk Milleti olarak geleceğimizi teslim edeceğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınları olan çocuklarımıza ve gençlerimize olan güvenimizi ve inancımızı da göstermektedir.

Çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven ve çok çalışarak üreten insanlar olarak yetiştirmek, dünyada saygın ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurlu, başı dik vatandaşları kılmak bizlere düşen görevlerdir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu şuur içinde ülkemizin ve milletimizin geleceği ve mimarisinde başarılı ve önemli bir yer alacaklarına inancımız ve güvenimiz tamdır.

Milli tarihimizin başlangıcı olarak kabul ettiğimiz 23 Nisan 1920 tarihinden bugüne 104. yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu vesileyle dünyada başka bir örneği olmayan bu bayramı çocuklarımıza armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.